ACADEMIA ROMĀNĂ

  Institutul de Biologie București     




Departamentul de Taxonomie, Ecologie și Ocrotirea Naturii

Echipa de cercetare:

Acad. Octavian Popescu, Cercetător ştiinţific gradul I

Dr. Ştefănuţ Sorin, Cercetător ştiinţific gradul I, Şef de departament, email: sorin.stefanut@ibiol.ro sau sorinstefanut@gmail.com

Dr. Fiera Cristina, Cercetător ştiinţific gradul I, email: cristina.ivanescu@ibiol.ro sau criss_ivanescu@yahoo.com

Dr. Öllerer Kinga, Cercetător ştiinţific gradul I, email: kinga.ollerer@ibiol.ro sau kinga.ollerer@gmail.com

Dr. Maican Sanda, Cercetător ştiinţific gradul II, email: sanda.maican@ibiol.ro

Dr. Mihăilescu Simona, Cercetător ştiinţific gradul II, simona.mihailescu@ibiol.ro sau simona.mihailescu@gmail.com

Dr. Onete Marilena, Cercetător ştiinţific gradul II, email: marilena.onete@ibiol.ro sau  m_onete@yahoo.com

Dr. Purice Dorina-Marieta, Cercetător ştiinţific gradul III, email: dorina.purice@ibiol.ro

Dr. Manu Minodora, Cercetător ştiinţific gradul III, email: minodora_stanescu@yahoo.com

Dr. Dobre Doru, Cercetător ştiinţific gradul III, email: doru.dobre@ibiol.ro

Dr. Nicolae Daniela Claudia, Cercetător ştiinţific gradul III, email: claudia.bita@ibiol.ro

Dr. Moldoveanu Mirela-Mădălina, Cercetător ştiinţific gradul III, email: mirela.moldoveanu@ibiol.ro

Dr. Vicol Ioana, Cercetător ştiinţific gradul III, email: ioana.vicol@ibiol.ro

Dr. Iancu Lavinia, Cercetător ştiinţific gradul III, email: lavinia.iancu@ibiol.ro  

Dr. Florescu Larisa-Isabela, Cercetător ştiinţific gradul III, email: larisa.florescu@ibiol.ro

Dr. Sahlean Constantin Tiberiu, Cercetător ştiinţific gradul III, email: tiberiu.sahlean@ibiol.ro

Dr. Radu Emilia, Cercetător ştiinţific, email: emilia.radu@ibiol.ro  sau   emiliaradu13@yahoo.com   

Dr. Cobzaru Ioana, Cercetător ştiinţific, email: ioana.cobzaru@ibiol.ro

Dr. Paceşilă Ioan, Cercetător ştiinţific, email: ioan.pacesila@ibiol.ro

Dr. Nicoară Roxana Georgiana, Cercetător ştiinţific, email: roxana.ion@ibiol.ro

Drd. Mogīldea Daniela Elena, Cercetător ştiinţific, email: daniela.sincu@ibiol.ro sau danielasincu@yahoo.com

Drd. Ion Constanţa Mihaela, Cercetător ştiinţific, email: mihaela.ion@ibiol.ro

Dr. Bīrsan Constantin-Ciprian, Asistent cercetare ştiinţifică, email: ciprian.birsan@ibiol.ro

Dr. Ciobotă Mihaela, Asistent cercetare ştiinţifică, email: mihaela.ciobota@ibiol.ro  

Drd. Dumitrache Cristina-Alina, Asistent cercetare ştiinţifică, email: alina.coman@ibiol.ro  sau  coman.cris@yahoo.com

Drd. Gavril Viorel-Dumitru, Asistent cercetare ştiinţifică, email: viorel.gavril@ibiol.ro

Drd. Paica Ioana Cătălina, Asistent cercetare ştiinţifică, email: ioana.mihalache@ibiol.ro

Drd. Tamas Gabriela, Asistent cercetare ştiinţifică, email: gabi.tamas@ibiol.ro

Drd. Ciobotă Andreea, Asistent cercetare ştiinţifică, email: andreea.ciobota@ibiol.ro 

Drd. Chiriac Luiza Silvia, Asistent cercetare ştiinţifică, email: luiza.chiriac@ibiol.ro  

 

Colaborator:

Mureșanu Cristian, cercetător (Romānia)


Departamentul de Microbiologie

Echipa de cercetare:

Dr. Enache Mădălin-Iancu, Cercetător ştiinţific gradul I, Şef de departament

Prof. dr. Gomoiu Ioana, Cercetător ştiinţific gradul I

Prof. dr. Ardelean Ioan, Cercetător ştiinţific gradul I

Dr. Zamfir Medana, Cercetător ştiinţific gradul I

Dr. Purcărea Cristina-Ligia, Cercetător ştiinţific gradul I

Dr. Stancu Mihaela-Marilena, Cercetător ştiinţific gradul II

Dr. Grosu-Tudor Silvia, Cercetător ştiinţific gradul II

Dr. Teodosiu-Beleuta Gabriela, Cercetător ştiinţific gradul II

Dr. Cismaşiu Carmen-Mădălina, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Necula-Petrăreanu Georgiana, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Moisescu Cristina, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Cojoc Lucia-Roxana, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Neagu Elena Simona, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Constantin Marian, Cercetător ştiinţific

Dr. Anghelescu Iulia Roxana, Cercetător ştiinţific

Dr. Lucaci Anca Ioana, Asistent cercetare ştiinţifică

Drd. Păun Victoria Ioana, Asistent cercetare ştiinţifică

Drd. Ruginescu Robert Marian, Asistent cercetare ştiinţifică

Drd. Ardelean Ana-Valentina, Asistent cercetare ştiinţifică

 

Colaboratori

- drd. Batrinescu-Moteau Costin Nicusor  (Romania)

- drd. Podosu (Vlad) Aurelia (Romania)

- Copoiu Dana (Romania)

 

Consultanţi:

Dr. Voicu Anca, Cercetător ştiinţific gradul I


Departamentul de Biologia dezvoltării

Echipa de cercetare:

Dr. Manole Anca, Cercetător ştiinţific gradul II, Şef de departament

Dr. Holobiuc Mihaela Irina, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Mitoi Elena Monica, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Maximilian Carmen Rodica, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Banciu Cristian, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Catană Rodica, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Helepciuc Florența-Elena, Cercetător ştiinţific gradul III

Dr. Moroșanu Ana Maria, Cercetător ştiinţific

Dr. Voicu Diana Marcela Florentina, Asistent cercetare ştiinţifică

Dr. Aldea Florentina, Asistent cercetare ştiinţifică

Drd. Maria Gabriel Mihai, Asistent cercetare ştiinţifică

Drd. Vladimirescu Mihnea, Asistent cercetare ştiinţifică

Drd. Alexandra Gabriela Ciocan, Asistent cercetare ştiinţifică

 

Consultanţi:

Dr. Mirancea Nicolae, Cercetător ştiinţific gradul I

Dr. Cogălniceanu Gina-Carmen, Cercetător ştiinţific gradul II



© 2022 Institute of Biology - Bucharest. All right reserved.

Send mail to sorin.stefanut@ibiol.ro or sorinstefanut@gmail.com with questions or comments about this web site.
Last modified: 07/25/22